Sienos

Šiaudų skydai

Kad Jūsų namai būtų Jūsų tvirtovė, jai reikia tvirtų sienų, saugančių Jūsų ramybę, sveikatą ir jaukumą. Neapsirikite pasirinkdami medį. Nors rąstinis namas ar medinė namo apdaila atrodo jaukiai, tačiau dažnu atveju jo paruošimas statybai bei priežiūra (impregnavimas, taisymas, keitimas, perdažymas) lems papildomas išlaidas, neigiamą poveikį Jūsų sveikatai bei aplinkai (ką bendro su ekologija turi miško naikinimas medienai?..). Sandarios ir kvėpuojančios sienos iš ekologiškų medžiagų padeda namo viduje sukurti terminę masę, dėl kurios žiemą ir vasarą yra išlaikoma komfortiška temperatūra. Tokios namo sienos iki minimumo sumažina brangios rekuperacinės sistemos poreikį. Išorinėse ir vidinėse sienose naudojamos natūralios medžiagos puikiai sugeria garsą, yra atsparios ugniai ir kitokiam aplinkos poveikiui. Svarbus pasirinkimas yra ir namo vidaus bei išorės sienų apdailai naudojamos priemonės. Green‘os alternatyvos yra ne tik sveikesnės, bet ir funkcionalios: siūlome unikalius dizaino sprendimus, išpildančius Jūsų namų viziją.

Techninės specifikacijos

Naujoms namo sienoms „Grynas būstas“ rekomenduoja rinktis novatoriškus „Ecococon“ šiaudų skydus.

Šiaudų skydai – tai dvigubo karkaso gaminiai su izoliaciniu šiaudų užpildu, skirti namų statybai.

Namai, pastatyti iš „Ecococon“ šiaudų skydų, pralenkia savo savybėmis tipinius namus: yra „kvėpuojantys“, idealaus mikroklimato, pastatyti iš natūralių medžiagų. Išskirtinis „Ecococon“ šiaudų skydų privalumas yra jų montavimo greitis – keturi žmonės skydus gali sumontuoti per 1–2 dienas, naudodami vien automatinį suktuvą. Skydai sujungiami taip sandariai, kad nesusidaro jokie šalčio tiltai.

Skydų savybės:

 • Skirti aukščiausios energetinės klasės namams.
 • Degumo klasė – Bs-1, d0 (aukščiausia galima degumo klasė medienos konstrukcijoms).
 • Vidutinė garų varžos reikšmė μ-1,4.
 • Oro garso izoliavimo koeficientas – 54 db.
 • Šilumos laidumo koeficientas λ lygus 0,054.
 • Vandens garų varžos faktorius μ -9,14.
 • Jokie graužikai nesiveisia.
 • Nesikaupia pelėsis.
 • Yra sertifikuoti – turi Nacionalinį techninį įvertinimą NTĮ-01-061:2013.
 • Galima įgyvendinti bet kokį Jūsų projektą.

Daugiau informacijos: www.ecococon.eu


„Ecococon“ sienų surinkimas

Jūsų green’am būstui neužtenka vien įsigyti kokybiškų aplinkai ir sveikatai nekenksmingų medžiagų. Labai svarbu šias medžiagas tinkamai sukomplektuoti ir pritaikyti statant Jūsų sveikus namus.

Ecococon šiaudų skydai, kurie yra green’o kvėpuojančio būsto pagrindas, turi būti surinkti profesionaliai, tiksliai ir greitai. Be to, labai svarbu skydus tarpusavyje sujungti taip, kad nesusidarytų šalčio tiltai, kad namo konstrukcija būtų sandari, ir kad būtų išvengta šilumos nuostolių.

Taigi šiai užduočiai įgyvendinti reikalingi įgudę specialistai, kurie Jūsų namo sienas, priklausomai nuo projekto sudėtingumo, gali surinkti per vieną arba dvi dienas.

„Grynas būstas“ bendradarbiauja su tokiais specialistais ir gali pasiūlyti įgudusią komandą, kuri patikimai surinks Jūsų kvėpuojančio namo konstrukcijas.
Kodėl verta rinktis mūsų rekomenduojamus profesionalus?

 • Turi sukaupę sėkmingos darbo patirties su išskirtiniais Ecococon produktais : žino, kaip greitai, kokybiškai ir sandariai sujungti visus Jūsų namo skydus pagal pateiktus brėžinius.
 • Skydus sujungia tiksliai, todėl išvengiama bet kokių šalčio tiltų susidarymo.
 • Proceso pabaigoje meistrai sandariai uždengia konstrukciją difuzine plėvele.

Visą procesą galite pamatyti žemiau:

„Ecococon“ sienos mazgo įrengimas

„Ecococon“ gaminiai yra sertifikuoti. Tai reiškia, kad šiaudų skydai yra komplektuojami su sertifikate nurodytomis aplinkai ir sveikatai draugiškomis medžiagomis, kurios apsaugo skydus nuo išorinio poveikio ir užtikrina unikalias namo savybes – namo sandarumą ir idealų mikroklimatą. Šie kriterijai yra ypač svarbūs, kad Jūsų namai būtų taupūs, nežalingi sveikatai ir kad patalpos turėtų optimalų 50 proc. drėgmės lygį.

Savo ruožtu „Grynas būstas“ bendradarbiauja su specialistais, kurie puikiai pažįsta darbo su „Ecococon“ sienos mazgu ypatybes ir yra savo srities žinovai.

Visgi, kas tai yra „Ecococon“ sienos mazgas ir kaip atliekami darbai?1. Kai skydai yra surinkti, specialistai kruopščiai uždengia namo fasadą priešvėjine difuzine plėvele Tyvek PRO.

2. Ant plėvelės montuojamos STEICO PROTECT natūralaus medžio plaušo plokštės.

3.  Galiausiai atliekama namo fasado apdaila. Pagal Jūsų sumanymą, gali būti naudojamas mineralinis tinkas, fasado dailylentės ar kitos medžiagos.

4. Vidines namo sienas specialistai padengia specialiu natūraliu „Ecococon“ molio tinko mišiniu, kuris užtikrina tobulą drėgmės lygį patalpose.

Pagal tokią technologiją įrengti namai yra energetiškai efektyvūs, nekenksmingi sveikatai, puikiai apsaugoti nuo išorinio triukšmo bei karčio ar šalčio, namuose nesikaupia perteklinė drėgmė ir pelėsis.

Rekomenduojamų namo mazgų brėžiniai – Ecococon struktūriniai brėžiniai .


Ir svarbiausia – „Gryno būsto“ rekomenduota komanda gali jį įrengti kokybiškai.