Langai

Langai, stoglangiai bei išorės durys – tai elementai, suteikiantys Jūsų namui „charakterį“. Jie gali tapti viena patraukliausių namo dalių. Galbūt manote, kad mediniai langų rėmai – ekologiškesnis sprendimas už plastikinius. Nebūtinai. Ir ne tik dėl medienos apdirbimo bei priežiūros procese naudojamų aplinkai ir sveikatai kenksmingų medžiagų. Pro langus į namus patenka saulės šviesa ir oras. Labai svarbu, kad oras į vidų patektų tik tada, kai atidarote langą, o ne pro nesandarius lango ar durų rėmus.

Statyboje naudodami Green‘as sandarinimo medžiagas nebežinosite, kas tai yra pelėsis lango nišoje, besikaupianti nepageidaujama drėgmė ar skersvėjai, nes kokybiškos sandarinimo medžiagos leidžia namui kvėpuoti. Jūsų namo šildymo sistemai nereikės „atidirbti“ už pro langų ir durų plyšius prašvaistytą šilumą, o kondicionavimo ir vėdinimo sistemos neapsunkins iš lauko besiskverbiantis karštis.

 

Techninės specifikacijos

Lango sandara

Langai, statant aukštos energetinės klasės namą, yra ypač svarbūs. Jei statant namą, kurio paskirtis yra tausoti aplinką bei išlaikyti šilumą, sandarinamos ertmės bei plyšiai, tai langas dėl savo ploto, sandaros ypatybių ir sąlyčio ypatybių su išore, turi būti išrinktas ir įrengtas itin apgalvotai. Priešingu atveju atsiras šilumos nuostoliai.

Žinia, kad aukštos energetinės klasės namai įrengiami naudojant medžiagas, kurių šilumos perdavimo koeficientas yra kuo žemesnis. Analogiškai tokiems namams pritaikomi ir langai.

Taigi gamintojai, siekdami kuo žemesnio šilumos perdavimo koeficiento, siūlo įvairius sprendimus: pirmiausia tai langai su keliais stiklo paketais. Gaminiai su vienu stiklo paketu pasižymi blogesnėmis šilumos perdavimo koeficiento  (U koeficiento) reikšmėmis, lyginant su langais, turinčiais kelis stiklo paketus. Šio fakto priežastis – oro tarpas tarp stiklo paketų, kuris yra pripildytas tam tikrų dujų, pvz., argonu, kriptonu arba kitomis- tokia konstrukcija užtikrina geresnę šilumos izoliaciją.

Antra, gamintojai rekomenduoja skirtingas stiklo dangas, kurios pagerina termoizoliacines stiklo paketo charakteristikas.

Selektyvinis žemos emisijos (ang. Low-E) stiklas dar labiau pagerina termoizoliacines stiklo paketo charakteristikas. Selektyvinis stiklas gaminamas dengiant stiklą metalo oksidais.

Metalo oksidų danga atspindi nuo 40% iki 70% šilumos, kurią praleidžia paprastas stiklas, o matomą šviesą praleidžia maksimaliai.

Be to jie sulaiko du trečdalius kenksmingų ultravioletinių spindulių, apsaugodami patalpas nuo išblukimo.

Energetiškai efektyviems ir sveikiems namams, vadinamiems ekologiškais namais, „Grynas būstas“ rekomenduoja medinius langus. Jie gali būti gaminami iš skirtingų rūšių medienos:

Ąžuoliniai mediniai langai – vieni iš populiariausių, nes yra tvirti ir masyvūs, taip pat ilgaamžiški ir stilingi. Ypatingą populiarumą įgijo rytų rinkoje.

Pušiniai mediniai langai – klasikiniai langai, gaminami nuo senų senovės dėl išskirtinių pušies savybių.

Maumedžio mediniai langai – itin atsparūs išoriniam poveikiui.

Raudonmedžio ( Meranti, Sipo, Sapeli) mediniai langai – itin prabangūs ir išskirtiniai mediniai langai, pabrėžiantys ne tik kokybę, bet ir prabangą.

Medinius langus labai svarbu apsaugoti nuo aplinkos poveikio. Apsaugą užtikrina dažymas, jei nėra pasirenkami apkaustai.

Dažai, skirti mediniams langams, yra ilgaamžiai ir apsaugo langą nuo tiesioginių saulės spindulių, drėgmės, vandens, šalčio, karščio ir mechaninio poveikio. Taip pat turi įtakos ir garso izoliacijai. Taip jų ilgaamžiškumas tik didėja, todėl dažymo ir lakavimo procesas turi būti įvertintas ypač atsakingai.

Klientas pagal interjero ir eksterjero sumanymą pasirenka lango medienos spalvą, o gamykloje langas yra nudažomas arba nulakuojamas:

leaf_iconLango rėmai lakuojami  iš abiejų pusių;
leaf_iconViena rėmo pusė yra lakuojama, kita – nudažoma;
leaf_icon  Rėmas tik dažomas iš abiejų pusių;
leaf_icon  Lango rėmo pusės dažomos skirtingomis spalvomis.Langų įrengimas

Langų įrengimas turi lemiamos reikšmės geram pastato sandarumui. Įpjaukite plėvelę įstrižai nuo vieno kampo iki kito ir užlenkite ją į vidų. Priklijuokite jos kampus juostele. Plėvelė arba juosta turi dengti vidinį sienos paviršių 5 cm atkarpoje nuo lango.

Langus montuojantis darbininkas turėtų naudoti vandens izoliacinę difuzinę juostą, kuria užsandarinamas tarpas tarp rėmo ir plėvelės. Juosta kruopščiai klijuojama ir kampuose. Bet koks orui laidus plyšys ilgainiui gali lemti konstrukcijos pažeidimus dėl drėgmės.

Tarpams tarp lango rėmo ir skydų užsandarinti rekomenduojame naudoti vatą. Iš išorės tarpai turi būti užklijuoti difuzine juosta (tam, kad drėgmės perteklius pasišalintų į išorę).

Jei įmanoma, kiek galėdami daugiau uždenkite langų rėmus medienos plaušų plokštėmis. Taip pagerinsite sandarumą.

Žemiau esančioje vaizdinėje medžiagoje matomas kruopštus lango sandarinimas.

VELUX sertifikuotas stogo langas pasyviam namui

VELUX INTEGRA Solar GGU – K – 008230 tai pirmasis sertifikuotas stogo langas šaltojo klimato zonoms. Uw vertė pagal EN ISO 12567-2 yra 0,51 W/(m2K). Kai montuojama su EDN/EDJ ir BDX, Uw vertė yra – 0,48 W/(m2K).

GGU 008230 yra sertifikuotas pasyviam namui, šalto klimato regionams. GGU 008230 idealus kai reikalingi sertifikuoti gaminiai pasyvaus namo statybai. Tai stogo langas sertifikuotas pasyvaus namo konstrukcijai, skirtas šalto klimato regionams. Šis stogo langas pagamintas iš išorinio trigubo stiklo paketo ir papildomo vidinio dvigubo stiklo paketo. Stogo lango šilumos laidumo koeficientas Uw=0,51 W/(m2K) (EN ISO 12567-2). Stogo langas valdomas saulės energija.


Gaminio savybės

  • Sertifikuotas pasyviam namui, šalto klimato regionams.
  • Stogo lango šilumos laidumo keoficientas Uw 0,51 W/(m2K) (EN ISO 12567-2)
  • Saulės energija valdomas, komplektuojamas su VELUX valdymo pulteliu
  • Unikalus valdymo skydelis liečiamu ekranu leidžia patogiai valdyti stogo langą vienu prisilietimu
  • Lengvai pritaikomos VELUX užuolaidėlės, žaliužės
  • Vidinis dvigubas stiklo paketas atidaromas ir lengvai valomas
  • Medienos šerdis, dengta aukštos kokybės poliuretano danga
  • Nereikalaujantis priežiūros rėmas