Pamatas

Namo pamatas ir grindys – tai svarbi sistemos, kuri padeda išlaikyti Jūsų būstą šiltą ir patogų, dalis. Būtina išvengti šalčio ir drėgmės patekimo į vidų. Per daug drėgmės reiškia pelėsių, grybelio ir kitokių nemalonių biologinių sistemų atsiradimą Jūsų namuose. Jų pasekmė – žala sveikatai (alergija, astma ar dar rimtesnės ligos). Per didelė drėgmė kenkia ir pastatui – skatina puvimo procesus, lemia pirmalaikį statybinių medžiagų irimą. Į tai svarbu atsižvelgti klojant namo pamatus, įrengiant rūsį, liejant grindis. Per grindis besiskverbiantis šaltis reiškia šilumos nuostolius ir didesnes sąskaitas už šildymą. Kokybiškai atlikti darbai ir tinkamai parinktos medžiagos užtikrins, kad šalčio ir drėgmės problemos savo namuose neturėtumėte.

Techninės specifikacijos

„Grynas būstas“ savo pamatus rekomenduoja įrengti naudojant putų polistirolo plokštes.

Putų polistirolas yra aplinkai nekenksmingas produktas, kuris neišskiria kenksmingų medžiagų. Mes putų polistirolą, kaip statybinę medžiagą, rekomenduojame dėl aukštos varžos savybių, kurios užtikrina efektyvų energijos vartojimą (kartu ir žemesnes šildymo išlaidas), o efektyvus energijos vartojimas yra aplinkai draugiško namo ( ekologiško namo) požymis.

Putų polistirolo plokštės pamatams – tai lengvi gaminiai, naudojami tiek formuoti pamatus, tiek juos apšiltinti. Be to, dėl savo sandaros savybių, produktai yra beveik nedegūs.

Ši medžiaga gali būti naudojama įvairios paskirties pastatams: gyvenamiesiems, gamybiniams, viešo lankymo (pvz., mokykloms).
leaf_icon Putų polistirolo, kaip žaliavos, fizinės ir mechaninės savybės labiausiai priklauso nuo jo masės. Kuo didesnė masė, tuo didesnės tokios vertės, kaip gniuždymo, lenkimo ir šlyties jėga, kuri taip pat nustato medžiagos naudingumą.
leaf_icon Putų polistirolo žaliavos geros izoliacinės savybės atsiranda dėl didelio kiekio oro porų. Putų polistirolo plokštės yra pagamintos iš apytiksliai 98% oro ir 2% polistirolo. Izoliacinės medžiagos efektyvumas yra apibūdinamas per šilumos laidumo koeficientą ”lambda” λ (W/mK), kuris yra vienas iš žemiausių putų polistirolo žaliavų ir garantuoja žemiausią šilumos praradimo lygį.
leaf_icon Polistirolas – tai pagrindinė medžiaga, iš kurios yra pagamintos šios pamatų plokštės. Yra nustatyta, kad putų polistirolas nėra higroskopinė medžiaga, todėl netgi esant tiesioginiam sąlyčiui su vandeniu jis absorbuoja tik labai mažą kiekį vandens.
leaf_icon Plokštės gali būti naudojamos net iki + 80°C
leaf_iconPutų polistirolas nepūva, yra netinkamas bakterijoms gyventi, bet tuo pat metu yra aplinkai draugiškas gaminys ( ekologiškas gaminys). Atsparus šarminiams, rūgštiniams ir druskingiems tirpalams, bet neigiamai gaminį veikia tirpikliai, kurių sudėtyje yra esterių, ketonų, aliejų ar drėkiklių.

Daugiau informacijos apie gaminius rasite gamintojo puslapyje.

Prieš betonavimą reikia įsitikinti:

1. Ar pamatų formų elementai yra vertikalioje pozicijoje;
2. Ar pastatyti ir stabiliai sustiprinti visi pamatų formų elementų stiprinimo parėmimai;
3. Ar įrengtos visos angos pamatų elementuose vandentiekiui, kanalizacijai, elektros instaliacijai, ventiliacijai, apšiltinimui ir kt.;
4. Ar sustiprinti visi ankeriai;
5. Ar sumontuota vertikali ir horizontali armatūra;
6. Ar statybos aikštelėje paruošta vieta betono pristatymui.

„Grynas būstas“ rekomenduoja šildymo sistemą integruoti į namo padą, t.y. laikančiosiose grindų plokštėse, jei šios izoliuojamos iš apačios. Šildymo grotelės turi būti įrengtos plokštės apačioje taip, kad sienų montavimo varžtai, sukami į betono plokštę, nepradurtų vamzdelių.

Name, pastatytame laikantis mūsų rekomendacijų, šiluminė apkrova svyruoja tarp 12 ir 18 W/m2 (18 W/m2 – mažuose pastatuose, 12 W/m2 arba mažiau – didesniuose arba labiau kompaktiškuose pastatuose). Šildymas gali būti apskaičiuotas atitinkamai. Rekomenduojame tiksliai apskaičiuoti, kad galėtų užtikrinti konkretų šildymo sistemos išdėstymo modelį.