Sienos

Šiaudų skydai

Kad Jūsų namai būtų Jūsų tvirtovė, jai reikia tvirtų sienų, saugančių Jūsų ramybę, sveikatą ir jaukumą. Neapsirikite pasirinkdami medį. Nors rąstinis namas ar medinė namo apdaila atrodo jaukiai, tačiau dažnu atveju jo paruošimas statybai bei priežiūra (impregnavimas, taisymas, keitimas, perdažymas) lems papildomas išlaidas, neigiamą poveikį Jūsų sveikatai bei aplinkai (ką bendro su ekologija turi miško naikinimas medienai?..). Sandarios ir kvėpuojančios sienos iš ekologiškų medžiagų padeda namo viduje sukurti terminę masę, dėl kurios žiemą ir vasarą yra išlaikoma komfortiška temperatūra. Tokios namo sienos iki minimumo sumažina brangios rekuperacinės sistemos poreikį. Išorinėse ir vidinėse sienose naudojamos natūralios medžiagos puikiai sugeria garsą, yra atsparios ugniai ir kitokiam aplinkos poveikiui. Svarbus pasirinkimas yra ir namo vidaus bei išorės sienų apdailai naudojamos priemonės. Green‘os alternatyvos yra ne tik sveikesnės, bet ir funkcionalios: siūlome unikalius dizaino sprendimus, išpildančius Jūsų namų viziją.

Techninės specifikacijos

Naujoms namo sienoms „Grynas būstas“ rekomenduoja rinktis novatoriškus „Ecococon“ šiaudų skydus.

Šiaudų skydai – tai dvigubo karkaso gaminiai su izoliaciniu šiaudų užpildu, skirti namų statybai.

Namai, pastatyti iš „Ecococon“ šiaudų skydų, pralenkia savo savybėmis tipinius namus: yra „kvėpuojantys“, idealaus mikroklimato, pastatyti iš natūralių medžiagų. Išskirtinis „Ecococon“ šiaudų skydų privalumas yra jų montavimo greitis – keturi žmonės skydus gali sumontuoti per 1–2 dienas, naudodami vien automatinį suktuvą. Skydai sujungiami taip sandariai, kad nesusidaro jokie šalčio tiltai.

„Ecococon“ sveikas būstas ir puikus apšiltinimas suteikia aukščiausią įmanomą vidaus patalpų komfortą. Daugiau niekada nepatirsite, ką reiškia šalčio tiltai ar pelėsio atsiradimas. Sienos izoliacija pasiekia aukščiausią pasyviojo namo standarto vertę, kuri sukuria jaukią ir šiltą aplinką žiemos metu bei vėsią ir gaivią – vasaros metu.

Skydų savybės:

 • Skirti aukščiausios energetinės klasės namams.
 • Degumo klasė – Bs-1, d0 (aukščiausia galima degumo klasė medienos konstrukcijoms).
 • Vidutinė garų varžos reikšmė μ-1,4.
 • Oro garso izoliavimo koeficientas – 54 db.
 • Šilumos laidumo koeficientas λ lygus 0,054.
 • Vandens garų varžos faktorius μ -9,14.
 • Jokie graužikai nesiveisia.
 • Nesikaupia pelėsis.
 • Yra sertifikuoti – turi Nacionalinį techninį įvertinimą NTĮ-01-061:2019.
 • Galima įgyvendinti bet kokį Jūsų projektą.

Ecococon išvystė sistemą, kuri ne tik pasiekia reikiamą oro sandarumo lygį pasyviojo namo standartui, bet ir išlaiko visišką sienos garų pralaidumą. Dėl sienos garų pralaidumo į išorę (vadinamos „Kvėpuojančios sienos“) sistemos sienoje nesikaupia drėgmė, kuri yra didžiulė problema moderniuose „uždaruose“ interjeruose.

Gyvenkite sveikai

Kadangi daug laiko praleidžiame namo viduje, sveikas patalpos oras yra svarbiau nei oro užterštumas lauke. Nėra jokių kenksmingų sveikatai toksinų – nei mums, nei mūsų vaikams ar augintiniams. Natūralus sienų dekoras ir spalvos sukuria jaukumo ir pasitenkinimo jausmą.

EcoCocon namai statomi iš ekologiškų, natūralių medžiagų, be dirbtinių ar aplinką teršiančių priedų ir savaime atsirandančių kenksmingų toksinų. Tačiau uždaroje patalpoje dauguma šiuolaikinių daiktų (baldai, drabužiai, elektronika ir plastikas) skleidžia kenksmingas medžiagas. Molis kaip toksinus iš atmosferos šalinanti medžiaga buvo žinoma jau tūkstančius metų.

Molio tinkas yra labai efektyvus drėgmės reguliatorius, kuris yra svarbus žmogaus sveikatai. Molis absorbuoja drėgmės perteklių tokiose patalpose kaip virtuvė, vonia ir taip pat pakelia drėgmės lygį, jei oras yra per sausas. Ši savybė efektyviai veikia kondensacijos susidarymą ir toksiško pelėsio atsiradimą – nė vienas iš jų nebus aptiktas moliu tinkuotuose, garui pralaidžiuose EcoCocon namuose. Dėl puikiai apšiltintų sienų bus mažesni temperatūros skirtumai tarp paviršių ir vidaus patalpų oro, taip pat nebus šalčio tiltų ar rasos taškų.

Būk rūpestingas

EcoCocon skydai yra gaminami sunaudojant mažai energijos. Taip pat svarbu pabrėžti, kad viso pastato gyvavimo laikotarpiu puikus apšiltinimo lygis ir šilumos išlaikymo savybės užtikrina mažesnes pastato šildymo ir vėdinimo sąnaudas. Asmeninės sąnaudos padės mažinti klimato kaitos padarinius.

Per visą augimo ciklą tiek šiaudai, tiek medžiai paverčia CO2 į kaupiamą anglį. Šis procesas vadinamas sekvestracija. Kiekviename EcoCocon skydų kvadratiniame metre (m2) yra apie 75 kg sekvestruoto CO2. Taigi nedidelio namo sienose bus saugoma apie 10 tonų CO2. Taip, užuot teršęs aplinką (kaip nutinka taikant daugumą šiuolaikinių statybos metodų), pastatas visam jo eksploatavimo laikotarpiui tampa anglies kaupykla. Transportavimo įtaka šiuo atžvilgiu yra nežymi.

Išskirtinis pasyviojo namo sienų apšiltinimas toliau mažins taršos poveikį aplinkai, nes šildymo ir vėdinimo poreikis bus mažesnis. Naudodamas energiją, tipinis EcoCocon namas vidutiniškai išsaugos 1 toną per metus išskiriamo CO2, palyginti su standartiniu namu. Visa tai ne tik išsaugo didžiulį CO2 kiekį per visą namo gyvavimo ciklą, bet ir padidina jūsų komforto lygį. Taigi galite suderinti tai, kas atrodo nesuderinama!

Suprojektuok savo svajonę

EcoCocon yra modulinė statyba, kuri lengvai įgyvendina daug skirtingų, įdomių dizainų ir atitinka architektų, namų savininkų reikalavimus lygiai taip pat, kaip ir viešosios paskirties pastatų, mokyklų ir būsto plėtros sąlygas. Skirtingų matmenų skydai gali būti naudojami įvairaus dizaino bei nevaržomos ir laisvos kūrybos pastatams.

Su šia prieinama ir lengvai pritaikoma moduline statybos sistema architektas turi visišką laisvę kurti dizainą. Skydai gaminami nuo 400 mm iki 1200 mm pločio ir nuo 400 mm iki 3000 mm aukščio. Laikančiosios sąramos, trikampiniai skydai, nuožulnūs skydai ir sutvirtinti kampai yra taip pat dalis EcoCocon skydų asortimento.

Daugiau informacijos: ECOCOCON


„Ecococon“ sienų surinkimas

Jūsų green’am būstui neužtenka vien įsigyti kokybiškų aplinkai ir sveikatai nekenksmingų medžiagų. Labai svarbu šias medžiagas tinkamai sukomplektuoti ir pritaikyti statant Jūsų sveikus namus.

Skydų surinkimas yra paprastas ir greitas – būtent dėl to nereikia daug darbuotojų, be to, darbo sąnaudos yra mažesnės. Skydai suprojektuoti preciziškai ir yra sertifikuoti: laikančioji bei apšiltinamoji konstrukcija – viename. Skydai suteikia ekonomiškai naudingą išeitį tiek kuriant dizainą, tiek apskritai vykdant statybas.

Skydų surinkimas statybų vietoje yra labai greitas. Sunumeruoti ir spalvomis sužymėti skydai į statybų vietą pristatomi kartu su skydų projektu, kad būtų lengva nustatyti skydų vietą. Nereikalingi jokie specialūs surinkimo įrankiai, tik standartiniai suktuvai bei varžtai – praktiškai bet kuris gali tai atlikti.

Skydo struktūrinis vientisumas pasiekiamas naudojant integruoto medinio rėmo konstrukcijas, kurios suprojektuotos taip, kad būtų galima išvengti šalčio tiltų. Pateikiame apkrovų skaičiavimus, tad jūsų inžinierius gali lengvai atlikti ir dizaino skaičiavimus. Supresuoti, bet lankstūs šiaudai gali išlaikyti sunkias apkrovas, neprarasdami savo vientisumo netgi žemės drebėjimo metu.

Visą procesą galite pamatyti žemiau:

„Ecococon“ sienos mazgo įrengimas

„Ecococon“ gaminiai yra sertifikuoti. Tai reiškia, kad šiaudų skydai yra komplektuojami su sertifikate nurodytomis aplinkai ir sveikatai draugiškomis medžiagomis, kurios apsaugo skydus nuo išorinio poveikio ir užtikrina unikalias namo savybes – namo sandarumą ir idealų mikroklimatą. Šie kriterijai yra ypač svarbūs, kad Jūsų namai būtų taupūs, nežalingi sveikatai ir kad patalpos turėtų optimalų 50 proc. drėgmės lygį.

Pasiek patvarumą

EcoCocon skydai, skirti gyvenamųjų namų, mokyklų ir biurų statybai, buvo testuojami visą paskutinį dešimtmetį. Pastatai iš šiaudų daugiau nei šimtą metų išlieka stabilūs ir patrauklūs, tarsi būtų pastatyti vakar. EcoCocon skydai yra sertifikuoti pagal Pasyviojo namo standartą ir „Cradle to Cradle“ sertifikatu (paties ekologiškiausio statybos produkto sertifikatu), taip pat turi REI120 atsparumo ugniai klasifikavimą.

Mūsų partnerių komandos ir vietiniai statytojai mielai asistuos, siekiant efektyviai ir greitai įgyvendinti jūsų projektą. Nepaisant to, kur bus gyvenamoji vieta, mes norime padėti visiems pasirinkusiems sveiką statybą, komfortiškus ir patvarius namus. Dėl šios priežasties buvo įdėta daug pastangų kuriant visiškai ištestuotą konstrukcinę sistemą, su visais Europoje reikiamais sertifikatais.

Pasyviojo namo ir „Cradle to Cradle“ sertifikatai garantuoja, kad skydai ir kiti statybos produktai buvo griežtai ir sėkmingai ištestuoti, yra nekenksmingi aplinkai, palaiko šiluminius ir struktūrinius parametrus.

Cradle to cradle ženklo idėja – uždaras ciklas. Cradle to Cradle ženklinami produktai privalo būti suyrantys, o proceso metu naudotos medžiagos turi lengvai suskilti į pradines dalis ir būti panaudotos kitų produktų gamybai.

„Cradle to Cradle“ sertifikavimui teikiamas produktas yra vertinamas penkiose kategorijose:

 • Atsinaujinanti energija ir CO2 kiekio mažinimas;
 • Vandens suvartojimas
 • Grėsmių sveikatai identifikavimas;
 • Socialinė atsakomybė;

Remiantis šiuo vertinimu, suteikiamas atitinkamos pakopos sertifikatas.

Pasyvaus namo sertifikatas

Pasyvaus namo institutas testuoja ir sertifikuoja produktus pagal jų naudojimo tinkamumą Pasyviam name. Gaminiai, kurie yra sertifikuoti „Pasyvaus namo komponentu“ yra testuojami pagal nustatytus kriterijus, kurių vertės gali būti palyginamos bei jų kokybė turi būti tobula energetinio efektyvumo atžvilgiu.

Pasyviojo namo sertifikatas yra paremtas prieinama duomenų baze ir lengvai suprantama oro sandarumo koncepcija.

Sertifikatas REI 120

Atsparumo ugniai klasifikavimas.

Atliekamas testas, kurio metu šiaudiniai skydai veikiami ašinės apkrovos 70,0 kN/m yra tiesiogiai deginami išorinės liepsnos 120 minučių. Šis testas atliekamas tiek iš vidinės pusės, tiek iš išorinės pusės ir yra stebima kuriuo metu konstrukcija neatlaiko ir sugriūna.

Rezultatas: 120 minučių deginama konstrukcija nesugriuvo. Pagal esamus reikalavimus šio laiko pakanka evakuoti daugiaaukščiame pastate esančius žmones gaisro metu.

Savo ruožtu „Grynas būstas“ bendradarbiauja su specialistais, kurie puikiai pažįsta darbo su „Ecococon“ sienos mazgu ypatybes ir yra savo srities žinovai.

Visgi, kas tai yra „Ecococon“ sienos mazgas ir kaip atliekami darbai? 1. Kai skydai yra surinkti, specialistai kruopščiai uždengia namo fasadą priešvėjine difuzine plėvele Tyvek PRO.
 2. Ant plėvelės montuojamos STEICO PROTECT natūralaus medžio plaušo plokštės.
 3. Galiausiai atliekama namo fasado apdaila. Pagal Jūsų sumanymą, gali būti naudojamas mineralinis tinkas, fasado dailylentės ar kitos medžiagos.
 4. Vidines namo sienas specialistai padengia specialiu natūraliu molio tinko mišiniu, kuris užtikrina tobulą drėgmės lygį patalpose.

Siek efektyvumo

Mes tikime, kad geroms medžiagoms ir kokybiškam darbui papildomai išleisti yra verta. Siekdami efektyvumo, preciziškai suprojektavome aukštos kokybės konstrukcinę sistemą, kuri padeda sutrumpinti darbo laiką. EcoCocon namas tampa prieinamas klientui ir ekonomiškai efektyvus statytojui.

Trijų žmonių komanda per dieną sumontuoja 60–80 m2 sienų ploto. Sunumeruoti ir spalvomis sužymėti skydai palengvina montavimo procesą. Montavimo darbus gali atlikti bet kuris žmogus, dirbantis su medinėmis konstrukcijomis.

Smulkios detalės, tokios kaip dviguba nepralaidi orui plėvelė, apsaugo sienas statybų metu, o lygus ir vienodas šiaudų paviršius pagreitina tinkavimą moliu, suteikia malonumo dirbti su šia sistema.

Investuok protingai

Tiek finansinės ar sveikatos sąnaudos, tiek sąnaudos aplinkos apsaugai statybų metu turi būti ilgalaikės, apimančios visą pastato gyvavimo laikotarpį. Tai investicija ne tik į būstą, bet ir į save ir savo ateitį. Išpildant ateities standartus (dėl sveikatos, šiluminio efektyvumo ir taršos mažinimo) taip pat sukuriama ilgalaikė investicijų vertė.

Gerai suprojektuotas EcoCococon pasyvusis namas sumažins visas šildymo, vėdinimo, karšto vandens ir elektros išlaidas, o tai ilgainiui gali tapti didelėmis santaupomis. Klientai, pasistatę EcoCocon pasyviuosius namus, visiškai gali būti tikri, jog galės nevaržomai juose gyventi ir sulaukę pensinio amžiaus.

Atsinaujinančios energijos technologijų pažanga ir baterijos padeda ekonomiškai efektyviau naudoti iš atsinaujinančių šaltinių išgaunamą energiją, reikalingą visam pastatui. Norint padidinti šią naudą, pastatas turi būti suprojektuotas kaip įmanoma labiau taupantis energiją. Investicija į pastato išorę (išorinį šiluminį sluoksnį) užtikrina aukštą investicinę grąžą ateityje.

Pagal tokią technologiją įrengti namai yra energetiškai efektyvūs, nekenksmingi sveikatai, puikiai apsaugoti nuo išorinio triukšmo bei karčio ar šalčio, namuose nesikaupia perteklinė drėgmė ir pelėsis.

Rekomenduojamų namo mazgų brėžiniai – Ecococon struktūriniai brėžiniai .


Ir svarbiausia – „Gryno būsto“ rekomenduota komanda gali jį įrengti kokybiškai.