Stogas

Neužtenka turėti stogą virš galvos. Jam keliame kur kas daugiau reikalavimų. Svarbu, kad jis neleistų išeiti šilumai, o vasarą viduje išlaikytų vėsų orą, nepraleistų vėjo bei užtikrintų sveiką namo – taigi ir jo gyventojų – kvėpavimą. Stogo sandarumas itin svarbus taupant energiją, priešingu atveju energija eikvojama namo vidaus šildymui ar vėsinimui. Dažna statytojų klaida – sandarinimui naudojama garui nepralaidi plėvelė, kuri leidžia kauptis drėgmei ir atsirasti pelėsiui. Green’o stogo sandarinimui naudodami tinkamai parinktas statybines medžiagas, išvengsite drėgmės kaupimosi ir sukursite optimalios temperatūros bei drėgmės mikroklimatą namo viduje, minimizuodami šildymo bei elektros sąskaitas.

Techninės specifikacijos

Stogo šiltinimas STEICO ZELL

Stogas, palėpės bei pastogės – tai vietos, kuriose netenkama daugiausia šilumos. Todėl ypač svarbu pasirūpinti tinkama šių pastato elementų šilumos izoliacija bei sandaria konstrukcija.

„Grynas būstas“ rekomenduoja savo stogą apšiltinti natūralia Steico Zell įpučiama izoliacine medžiaga, kuri yra pralaidi vandens garams, dėl ko nesikaupia perteklinė drėgmė ir yra beveik nedegi ir natūrali. Daugiau informacijos apie STEICO gaminius: http://www.steico.com/en.html

Būtina atkreipti dėmesį, STEICO ZELL pristatomas supresuotas ir supakuotas į maišus po 25 kg. Tačiau tokios būklės medžiaga visiškai netinka stogų šiltinimui – ją būtiną susmulkinti, kad pasidarytų puri ir įpučiama lengvai prisitaikytų prie įvairiausių konstrukcijų bei užpildytų visus tarpelius.
Labiausiai tokiai procedūrai tinka speciali įranga – ISOBLOW STANDARD HF.

Šią įrangą Lietuvoje turime tik mes vieninteliai.
Daugiau informacijos apie pūtimo mašiną rasite čia .

ISOBLOW STANDARD susmulkina Steico Zell medžiagą ir įpučia į apšiltintinas namo ertmes. Mašina yra kompaktiška, santykinai lengva (sveria apie 200 kg), todėl ją lengva transportuoti.
Vaizdinėje medžiagoje, pateiktoje žemiau – susmulkintos STEICO Zell įputimas į ertmę, naudojant įrangą ISOBLOW STANDARD HF.

Stogo šiltinimas Eko vata

EKOWOOL yra biri,  lengva sauso mišinio masė. Tai akytos kapiliarų struktūros celiuliozės pluoštas su priedais, kurie užtikrina puikias nedegumo savybes bei nesudaro terpės būti ir veistis kenkėjams.

Izoliacijos šilumos laidumas λ = 0,039 W / mK.

EKOWOOL yra ekologiška šilumos izoliacinė medžiaga. Celiuliozės pluošto izoliacinė medžiaga yra draugiška aplinkai ir žmonėms – tai visiškai nėra kenksminga sveikatai, Kekvienas EKOWOOL vartotojas dalyvauja saugant ir tausojant gamtą.

Ekovata gali būtų diegiama tiek sausu, tiek “šlapiu” būdų. EKOWOOL gali būti tolygiai paskirstyta net siauruose ir sunkiai prieinamose vietose  tarp statybinių konstrukcijų (pvz šalia vamzdžių ir laidų). Po džiovinimo EKOWOOL sukuria tankų vientisą sluoksni, todėl užkerta kelią galimai paviršiaus deformacijai bei slopina triukšmą, kuris yra sukuriamas vandentiekio, drenažo ar kitų sanitarinių mazgų.

Ekonomiškumo tikslu, EKOWOOL yra viena iš palankiausių šilumos izoliacijos metodų, kadangi nelieka nepanaudotų likučiu.

EKOWOOL taip pat pasižymi puikiomis biologinės apsaugos charakteristikomis. EKOWOOL saugo paastatą nuo kenkėjų bei bakterijų.

Stogo konstrukcijos

Dvitėjinių sijų sistema, skirta naudoti stogų, perdangų ir sienų konstrukcijose

  • stabilaus dydžio, lengvos, nešančios konstrukcijos sijos
  • atsparios kirpimo jėgoms, atlaiko didesnes apkrovas nei medžio masyvas
  • paprastas ir greitas montavimas bet kokiu oru, nereikalaujantis specialios įrangos
  • galimas inžinerinių tinklų pravedimas per sijos vidų (vandentiekis, elektra)
  • šalčio tiltų sumažinimas
  • gaminamos iki 16 metrų, galima įsigyti ir izoliuotą siją

Laikančios medinės konstrukcijos, kai elementų jungtis formuojama naudojant štampuotus metalo lakšto tvirtiklius.

Projektavimo metu sumodeliuojama konstrukcija identiškai atitinka norimą geometrinę formą, o statinio skaičiavimo metu parenkami medinių elementų bei jungimo plokštelių matmenys.

Galimybė naudoti įvairių išmatavimų tašus šias konstrukcijas leidžia panaudoti ir įvairių angarų ar visuomeninių statinių didelių tarpatramių angoms perdengti.

Šio tipo konstrukcijos didina medinių karkasinių, skydinių namų pramoninės gamybos išbaigtumą bei surenkamumą. Ekonominis efektas gaunamas didinant konstrukcijų montavimo laiką bei taupant medieną.

Daugiau informacijos Statybų lyga.

Stogo konstrukcijos sandarinimas

siga stogas Stogo konstrukciją būtina apsaugoti nuo išorinė drėgmės:  priešingu atveju, dėl besikaupiančios drėgmės pradės kauptis pelėsis, kuris yra kenksmingas tiek namo konstrukcijai, tiek žmonių sveikatai.

Green’am būstui įrengti mes rekomenduojame naudoti SIGA gaminius.

Viršutinei stogo konstrukcijai apsaugoti labiausiai tinka SIGA Majcoat plėvelė – tai kvėpuojančio fasado „oda“, kuri išleidžia garą ir ventiliuoja fasadą.

Apatiniam konstrukcijos segmentui sandarinti SIGA sukūrė plėvelę, kuri išleidžia perteklinį garą – tai SIGA Majpell.

Plėvelių sujungimo vietas būtina užsandarinti „kvėpuojančiomis“ lipniomis juostomis: iš išorės specialistai rekomenduoja SIGA WIGLUV, o iš vidaus – SIGA SICRALL.
Gamintojo informacija anglų kalba apie SIGA gaminius rasite čia.