07

Kas yra terminė masė?

Bet kokia medžiaga, kuri turi savybę absorbuoti daug šiluminės energijos, gali būti vadinama termine mase. Akmuo, žemė, molis ar vanduo yra visiškai natūralios ir visas reikalingas savybes turinčios medžiagos. Jos kaupia šilumą ir išlaiko pastovią temperatūrą bei pusiausvyrą su aplinka, kas leidžia jas naudoti kaip natūralaus šildymo įrenginius, tarnaujančius mums.

Saulės šildomas vietas namuose padengus terminės masės savybių turinčiomis medžiagomis, šios vietos diena lėtai įšils dėl saulės šildomo oro. Jeigu saulės spinduliai kris tiesiai ant tokia mase padengto paviršiaus, procesas vyks kur kas greičiau, ir šildymas taps dar efektyvesnis. Kuo daugiau tokios masės patalpoje prišildoma, tuo daugiau šiluminės energijos surenkama.

Saulei nusileidus, terminė masė ims vėsti ir  išspinduliuos surinktą šilumą į orą – taip bus išlaikyta pastovi namo temperatūra. Tokiu būdu terminė masė veikia tarsi balansas, sugeriantis saulės šilumą karščiausiomis vidurdienio valandomis ir atiduodantis ją naktį, išvengiant perkaitinimo piko valandomis ir didelio temperatūros kritimo naktį.