Paslaugos

Būsto green’umo vertinimas

„Grynas būstas“ pataria atlikti tam tikrus Jūsų namų sandarumo testus. Testus rekomenduojame atlikti prieš tai, kol nėra atlikta vidinė apdaila.

Uždarų durų testas

Namo sandarumas – labai svarbi savybė statant ar įsigyjant būstą. Sandarus namas užtikrina kokybiškas gyvenimo sąlygas, komfortą žiemos metu bei yra ekonomiškas. Kuo namas yra sandaresnis, tuo mažiau reikia skirti lėšų už šildymą šaltuoju metų laiku.

Namo sandarumą tiksliausiai padeda įvertinti uždarų durų testas (ang. blower door test), kuris padeda nustatyti konkrečias nesandarias namo vietas.

Uždarų durų testo nauda:

• Nustatomas bendras pastato sandarumo lygis;
• Pamatomos konkrečios nesandarios pastato vietos;
• Sužinomas sandarumo poreikis.

Pasiryžus renovuoti esamą namą, uždarų durų testas padeda išsiaiškinti nesandarias namo vietas. Todėl tuomet yra tikslinga investuoti tik į tas vietas, kurias būtina užsandarinti.

Atliekant uždarų durų testą visi namo langai ir durys yra uždaryti, o pagrindinių įėjimo durų vietoje yra įmontuojamas ventiliatorius, kuris iš lauko yra įpučiamas orą į vidų. Tokiu būdu sudaromas oro slėgį. Labai svarbu, kad viduje esantis oras išeitų lauk – tik tada įmanoma pastebėti galimas nesandarias vietas. Papildomai, namo vidus pripildomas garų, kad būtų matomos pralaidumo vietos.

Namų sandarumo testo rezultatas turi būti mažesnis nei 0,6 l/val. esant 50 p slėgiui.

Įgyvendinus testą, namui suteikiamas energetinis pasas, kuriame nurodomos pastato techninės, konstrukcinės, energetinės ir ekonominės charakteristikos bei jų pokyčiai po kapitalinio remonto ar rekonstravimo. Techninį – energetinį pasą reikalinga turėti per visą pastato naudojimo laikotarpį.

Testo kaina nuo 174 Eurų.

Atlikus testą lieka likviduoti nesandarias vietas.

Žemiau galite pamatyti uždarų durų testo atlikimo eigą ir ypatybes.

Namo termovizija

Termovizija – tai fizinių kūnų spinduliuojamų infraraudonųjų spindulių fiksavimas ir gautų termonuotraukų analizė.  Kiekvienas kūnas, kurio temperatūra yra aukštesnė už absoliutų nulį (-273,15), spinduliuoja energiją arba infraraudonuosius spindulius. Nuo paviršiaus temperatūros priklauso spinduliavimo intensyvumas: kuo aukštesnė, tuo spinduliavimas intensyvesnis ir atvirkščiai. Žmogaus akis šių dalykų nemato, dėl to yra specialūs termovizoriai, kurių pagalba visa tai matome.

Termovizijos testas parodo pastato šiluminės izoliacijos trūkumus, bendrą šiluminį režimą, kiekybiškai įvertina atskirų zonų šilumos nuostolius bei statybos defektus, drėgmės kaupimosi vietas, šildymo sistemos defektus, elektros instaliacijos defektus.

Atlikus šį testą matomos vietos, kur galimi šilumos nuostoliai, nepakankamai užsandarinti langai bei durys, pastebima, kur yra reikalingas papildomas apšiltinimas bei kokia yra izoliacijos kokybė. Šio testo nauda yra pastebima iš karto. Sužinoma, kur papildomai reikia investuoti norint užtikrinti namo sandarumą bei apsisaugoti nuo šilumos praradimo.

Mūsų partneris:

IĮ „Pastatų sertifikavimo biuras“
Tel.: 8 615 91275
El. paštas: info@psb.lt