Paslaugos

Green’o būsto projektavimas

Jei Jūs planuojate statytis Green’ą būstą, būtina sukurti atitinkamą jo projektą.

Mūsų architektai, vadovaudamiesi pasyvaus namo (toliau – PH) koncepcijos pagrindais, parengia arba padeda parengti unikaliems Jūsų poreikiams pritaikytą Green’o būsto projektą. PH kriterijai – tai kriterijai, kurie užtikrina taupų energijos vartojimą, kad Jūsų namai būtų aplinkai draugiški. Tai reiškia, kad Jūsų namams šildyti ir vėdinti reikalingi itin maži kaštai, energija vartojama saikingai, bet efektyviai. Be to, namas įšyla net nuo žmogaus kūno ar buitinių prietaisų skleidžiamos šilumos.

Taigi PH koncepcija apima šias taisykles:

 • pastovios itin geros izoliacinės savybės;
  vientisas sandarus sluoksnis;
  šalčio tiltų pašalinimas;
  tinkamas padėties nustatymas saulės atžvilgiu;
  puikūs langai ir užuolaidos;
  mechaninės ventiliacijos įrengimas.

D.U.K.

Kas yra Green‘as būstas?

Gree’nas būstas – tai išskirtinės kokybės ženklas lietuviškoje statybų rinkoje. Rūpindamiesi Jūsų būsto statybomis ir atnaujinimu, užtikriname plačiausią šalyje gamtai draugiškų sertifikuotų medžiagų asortimentą, natūralius ir tvarius projektavimo bei statybų sprendimus, o taip pat – sertifikuotą A klasės būsto energetinį efektyvumą. Rinkdamiesi Green’ą būstą, renkatės komforto ir racionalumo lyderius sveiko būsto sektoriuje.

Ar Green‘as būstas – ekologiškas būstas?

Green‘as būstas yra daugiau nei ekologiškas būstas. Ekologiškumą suprantame kaip veiklą, nedarančią žalos gamtinei aplinkai, netrikdančią jos pusiausvyros; kaip statybą, naudojant sertifikuotas, natūralias, neteršiančias bei neužterštas medžiagas. Mums tai svarbu. Tačiau taip pat svarbu, kad procesas ir jo rezultatas būtų racionalus, o efektyviai naudojami gamtos resursai sukurtų finansiškai ir aukštesne gyvenimo kokybe išmatuojamą pridėtinę vertę namų savininkui. Green‘as būstas yra komfortiškiausias ir racionaliausias Jūsų pasirinkimas ekologiškų statybų sektoriuje.

Ekologija svarbu, tačiau kodėl  turėčiau rinktis Green‘ą būstą?

Nes Green’as būstas užtikrina Tau ir Tavo šeimai gryno gyvenimo jausmą: komfortišką ir natūralų namų mikroklimatą, sveiką aplinką, racionaliau planuojamas namų ūkio sąnaudas, didesnę būsto vertę pardavimo atveju. Ne paskutinėje vietoje ir estetiniai sumetimai: Green‘as būstas nedarko aplinkos, o susilieja su ja. Mūsų statybos ir apdailos medžiagos leidžia atrasti originalių dizaino sprendimų.

Ar siūlomos statybos medžiagos pakankamai kokybiškos ir ilgaamžės? 

Green‘as namas – tai ne šiaudinis namelis iš pasakos apie tris paršiukus. Tai modernus ir tvirtas statinys, kurio papūtęs vilkas nenugriaus, užkritusi kibirkštis nesudegins, sienose neapsigyvens pelės, lietus stogo neperlis.  Visos medžiagos turi reikalaujamus sertifikatus ir savo techninėmis savybėmis yra natūraliai pranašesnės už tradicines: užtikrina natūralų būsto mikroklimatą, ypatingai aukštą energetinį efektyvumą ir komfortą, nepasiekiamą jokiais dirbtiniais inžineriniais pakaitalais.

Ar Green‘o namo statyba ir išlaikymas kainuos brangiau nei tradicinio?

Aukščiausias rinkoje energetinis efektyvumas, maksimalus namų komfortas bei teigiamas poveikis Jūsų šeimos sveikatai lemia tai, kad Green’as būstas yra racionalumo lyderis ekologinių statybų sektoriuje. Trumpuoju laikotarpiu jis gali pasirodyti nežymiai brangesnis – tačiau nepalyginamai greičiau atsiperkantis – sprendimas nei tradicinės statybos ar kompromisiniai kvaziekologiniai pakaitalai.

Pavyzdžiui, užtikrindami didesnę viso pastato šiluminę varžą, kokybišką jo šiltinimą ir izoliavimą mūsų kvėpuojančiomis medžiagomis, išvengiate didelių išlaidų už dirbtines šildymo/ventiliacijos/oro kondicionavimo sistemas. Rinkoje yra daug aplinkai nekenksmingų ir kokybiškų medžiagų, kurios kainuoja panašiai kaip ir tradicinės, o kartais ir mažiau. Green‘as namas yra aukščiausios energetinio efektyvumo klasės (A), todėl gyvendami jame mažiau mokėsite už šildymą.

Be šių apčiuopiamų Green’o būsto pranašumų, yra ir dar vienas, kurį sunku įkainoti – tai Jūsų ir Jūsų šeimos sveikata. Įvertinkite natūralų mikroklimatą, visavertę apsaugą nuo toksinų, pelėsio ir grybelio, taip pat – tinkamo drėgnumo orą ir komfortišką temperatūrą, kurią garantuoja Green’as būstas.

Kas yra terminė masė?

Bet kokia medžiaga, kuri turi savybę absorbuoti daug šiluminės energijos, gali būti vadinama termine mase. Akmuo, žemė, molis ar vanduo yra visiškai natūralios ir visas reikalingas savybes turinčios medžiagos. Jos kaupia šilumą ir išlaiko pastovią temperatūrą bei pusiausvyrą su aplinka, kas leidžia jas naudoti kaip natūralaus šildymo įrenginius, tarnaujančius mums. Saulės šildomas vietas namuose padengus terminės masės savybių turinčiomis medžiagomis, šios vietos dieną lėtai įšils dėl saulės šildomo oro. Jeigu saulės spinduliai kris tiesiai ant tokia mase padengto paviršiaus, procesas vyks kur kas greičiau, ir šildymas taps dar efektyvesnis. Kuo daugiau tokios masės patalpoje prišildoma, tuo daugiau šiluminės energijos surenkama. Saulei nusileidus, terminė masė ims vėsti ir  išspinduliuos surinktą šilumą į orą – taip bus išlaikyta pastovi namo temperatūra. Tokiu būdu terminė masė veikia tarsi balansas, sugeriantis saulės šilumą karščiausiomis vidurdienio valandomis ir atiduodantis ją naktį, išvengiant perkaitinimo piko valandomis ir didelio temperatūros kritimo naktį.