Paslaugos

Stogo šiltinimas

Stogas, palėpės bei pastogės – tai vietos, kuriose netenkama daugiausia šilumos. Todėl ypač svarbu pasirūpinti tinkama šių pastato elementų šilumos izoliacija bei sandaria konstrukcija.

„Grynas būstas“ rekomenduoja savo stogą apšiltinti natūralia STEICO ZELL įpučiama izoliacine medžiaga.

1 kg STEICO ZELL pūtimo, kaip paslaugos, kainuoja 0,67 Eur (su PVM). 
Vidutiniškai į 1 kubinį metrą (kub. m) reikia 30-35 kg šios natūralios izoliacinės medžiagos. Dažniausiai apšilti 1 kub. m stogo (paslauga ir medžiagos) vidutiniškai kainuoja apie 45,00 Eur plius PVM. 
Procesas yra gana efektyvus – per dieną galima sėkmingai apšiltinti iki 100 kv. m stogo.

Šie duomenys rodo, kad STEICO ZELL idealiai tinka energetiškai efektyviems namams, yra pralaidi vandens garams, dėl ko nesikaupia perteklinė drėgmė ir yra beveik nedegi ir natūrali.

Būtina atkreipti dėmesį, STEICO ZELL pristatomas supresuotas ir supakuotas į maišus po 25 kg. Tačiau tokios būklės medžiaga visiškai netinka stogų šiltinimui – ją būtiną susmulkinti, kad pasidarytų puri ir įpučiama lengvai prisitaikytų prie įvairiausių konstrukcijų bei užpildytų visus tarpelius.
Labiausiai tokiai procedūrai tinka speciali įranga – ISOBLOW STANDARD HF.

Šią įrangą Lietuvoje turime tik mes vieninteliai. ISOBLOW STANDARD susmulkina Steico Zell medžiagą ir įpučia į apšiltintinas namo ertmes. Mašina yra kompaktiška, santykinai lengva (sveria apie 200 kg), todėl ją lengva transportuoti.
Vaizdinėje medžiagoje, pateiktoje žemiau – susmulkintos STEICO Zell įputimas į ertmę, naudojant įrangą ISOBLOW STANDARD HF.

STEICO ZELL charakteristikos yra apibūdintos lentelėje žemiau:

Storis, mm
Kintamas
Šiluminė varža, RD (m2 K/W)
Priklauso nuo storio
Šilumos laidumas, λ
0,040
Šiluminė talpa c, kJ/kg.K
2100
Vandens garų difuzijos pasipriešinimo
1-2
Degumo klasė DIN 4102
B2
Žaliava
Medžio plaušas
Produkcijos norma pagal 
DIB Z 23.11-1120

Stogo šiltinimas Eko vata
EKOWOOL yra biri, lengva sauso mišinio masė. Tai akytos kapiliarų struktūros celiuliozės pluoštas su priedais, kurie užtikrina puikias nedegumo savybes bei nesudaro terpės būti ir veistis kenkėjams.

Izoliacijos šilumos laidumas λ = 0,039 W / mK.
EKOWOOL yra ekologiška šilumos izoliacinė medžiaga. Celiuliozės pluošto izoliacinė medžiaga yra draugiška aplinkai ir žmonėms – tai visiškai nėra kenksminga sveikatai, Kekvienas EKOWOOL vartotojas dalyvauja saugant ir tausojant gamtą.
Ekovata gali būtų diegiama tiek sausu, tiek “šlapiu” būdų. EKOWOOL gali būti tolygiai paskirstyta net siauruose ir sunkiai prieinamose vietose tarp statybinių konstrukcijų (pvz šalia vamzdžių ir laidų). Po džiovinimo EKOWOOL sukuria tankų vientisą sluoksni, todėl užkerta kelią galimai paviršiaus deformacijai bei slopina triukšmą, kuris yra sukuriamas vandentiekio, drenažo ar kitų sanitarinių mazgų.
Ekonomiškumo tikslu, EKOWOOL yra viena iš palankiausių šilumos izoliacijos metodų, kadangi nelieka nepanaudotų likučiu.

EKOWOOL taip pat pasižymi puikiomis biologinės apsaugos charakteristikomis. EKOWOOL saugo paastatą nuo kenkėjų bei bakterijų.

Stogo konstrukcijos sandarinimas

Stogo konstrukciją būtina apsaugoti nuo išorinės drėgmės:  priešingu atveju, dėl besikaupiančios drėgmės pradės kauptis pelėsis, kuris yra kenksmingas tiek namo konstrukcijai, tiek žmonių sveikatai.
Green’am būstui įrengti mes rekomenduojame naudoti SIGA gaminius.

Viršutinei stogo konstrukcijai apsaugoti labiausiai tinka SIGA Majcoat plėvelė – tai kvėpuojančio fasado „oda“, kuri išleidžia garą ir ventiliuoja fasadą.

Apatiniam konstrukcijos segmentui sandarinti SIGA sukūrė plėvelę, kuri išleidžia perteklinį garą – tai SIGA Majpell.

Plėvelių sujungimo vietas būtina užsandarinti „kvėpuojančiomis“ lipniomis juostomis: iš išorės specialistai rekomenduoja SIGA WIGLUV, o iš vidaus – SIGA SICRALL.